X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Karpacz

Karpacz
Karpacz jest szeroko znaną, górską miejscowością turystyczną, położoną w Karkonoszach, bezpośrednio u podnóża najwyższego szczytu -Śnieżki. 

Historia Karpacza sięga końca XIV wieku i jej początek nie jest do końca jasny, gdyż w tym okresie znajdowały się na terenach dzisiejszego miasta różne osady, w tym wymieniane w dokumentach Bronie stanowiące obecnie jedną z dzielnic Karpacza. Osadnictwo w tych okolicach rozwijało się dzięki odkryciu bogatych złóż żelaza, jednak sam Karpacz zaczął powstawać dopiero pod koniec XVI wieku.

Dziś malownicze otoczenie Karpacza stanowi jedną z najatrakcyjniejszych części Sudetów Zachodnich, będąc jednocześnie obok Jeleniej Góry najbardziej rozpoznawanym miejscem w Karkonoszach. Znakomite warunki pogodowe i terenowe sprawiły, że Karpacz stał się popularnym ośrodkiem sportów zimowych, tutaj mają też swój początek liczne szlaki turystyczne. Karpacz noclegi  zdecydowanie jest miejscem zapewniającym doskonały relaks oraz mnóstwo rozrywek, z których korzystają turyści stawiający zarówno na aktywny wypoczynek ale i ci, którzy wolą spokojniej spędzać swój wolny czas. Różnorodne formy zajęć przygotowanych dla osób przebywających w Karpaczu trafią w gusta każdego turysty.

Warto odwiedzić tu Skocznię Narciarską Orlinek wykorzystywaną do uprawiania sportów ekstremalnych, na przykład skok na bungee lub zjazd tyrolką, jednych z charakterystycznych punktów miasta jest Miasteczko Western City przedstawiające w niesamowity sposób życie na dzikim zachodzie, poleca się również odwiedzić Muzeum Zabawek, Muzeum Sportu i Turystyki Regionu Karkonoszy oraz interaktywną Wystawę Klocków Lego czy ogromną makietę z kolejką. Karpaczu Górnym ponadto znajduje się trasa przystosowana do narciarstwa biegowego, na której zobaczyć można wspaniałe widoki. Wielbiciele sportów zimowych zadowoleni będą z kompleksu Śnieżka, w którym funkcjonują wyciągi krzesełkowe i orczykowe prowadzące na różnej trudności trasy zjazdowe, przygotowane są również w Karpaczu trasy biegowe prowadzące przez malownicze zakatki Karkonoszy.